INFOfolder Forum
Walutowe transakcje rzeczywiste a pochodne - Wersja do druku

+- INFOfolder Forum (http://www.forum.infofolder.com.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-10.html)
+--- Dział: Off-Topic (/forum-11.html)
+--- Wątek: Walutowe transakcje rzeczywiste a pochodne (/thread-89.html)Walutowe transakcje rzeczywiste a pochodne - Biwe - 12-21-2018 09:57 AM

Witam,

Czym różnią się walutowe transakcje rzeczywiste od pochodnych?
http://snieznica.limanowa.pl/
http://www.moim-zdaniem.com/


RE: Walutowe transakcje rzeczywiste a pochodne - Cropal - 12-21-2018 09:58 AM

- Transakcje rzeczywiste są to transakcje walutowe, w których postawienie walut do dyspozycji następuje realnie. Rozwikłanie transakcji oznacza dostarczenie przez strony kontraktów wartości w ustalonej walucie.
Transakcje pochodne są to transakcje rozliczane bez fizycznej dostawy waluty, czyli są rozliczane różniczkowo (strony wypłacają różnice wynikające z transakcji).
- W transakcjach rzeczywistych zawsze prawa i obowiązki stron transakcji są identyczne, natomiast w transakcjach pochodnych możemy mieć do czynienia z asymetrią praw i obowiązków stron (przykładem są opcje walutowe).
- Transakcje rzeczywiste zawierane są w większości przypadków na rynku OTC (over-the-counter), natomiast transakcje instrumentami pochodnymi w większości przypadków zawierane są na rynkach formalnych (giełdach), gdzie obowiązują określone reguły gry, zasady zawierania transakcji i wychodzenia z tych transakcji.
http://www.heroesofthestorm.net.pl/